بهترین سونوگرافی در خیابان فاطمی

سونوگرافی یکی از مراکزی است که به دلایل مختلف افراد در طی زندگی خود به آن مراجعه می کنند. با روش تشخیصی سونوگرافی می توان با دقت بالایی به تشخیص بیماری ها و مشکلات پرداخت. اما سونوگرافی برای چه مواردی کاربرد دارد؟

سونوگرافی در خیابان فاطمی

سونوگرافی در خیابان فاطمی

انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی

موارد مختلفی در انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی باید حائز اهمیت باشد از مهم ترین آن ها می توان به تجهیزات خوب مرکز، رادیولوژیست ماهر و با تجربه اشاره نمود.

آیا سونوگرافی ضرر دارد؟

با توجه به استفاده از امواج صوتی در روش تشخیصی سونوگرافی، یهچگونه ضرری به همراه ندارد و بیماران با خیال راحت می توانند از آن استفاده نمایند.

انواع سونوگرافی بارداری

سونوگرافی سه ماهه اول بارداری

این سونوگرافی در هفته 11 تا 13 هفته و 6 روز صورت می گیرد، طی آن از سونوگرافی NT جهت غربالگری استفاده می شود. با بررسی مایع پشت گردنی جنین می توان به تشخیص مشکلات کروموزمی پرداخت . در صورت وجود مشکل طی این سونوگرافی برای اطمینان بیشتر سونوگرافی مایع آمونیوتیک انجام می شود.

سونوگرافی سه ماهه دوم بارداری

در این غربالگری از سونوگرافی آنومالی جهت بررسی اندام جنین استفاده می شود. این سونوگرافی در هفته 18 االی 19 هفته و 6 روز قابل انجام می باشد و طی آن نیز می توان سونوگرافی تعیین جنسیت را انجام داد.

سایر سونوگرافی های رایج

سونوگرافی تیروئید

به منظور بررسی مشکلاتی همچون تومور، غدد و … می توان از سونوگرافی تیروئید استفاده نمود که طی آپر پروب سونوگرافی بر روی يل مخصوصی که در قسمت گلو قرار گرفته حرکت می کند.

سونوگرافی بیضه

با سونوگرافی بیضه در مردان می توان سرطان و توده های را در بیضه تشخیص داد.

سونوگرافی شکم

بسیاری از بیماری ها از طریق سونوگرافی شکم قابل تشخیص است، همچنین سونوگرافی تشخیص بارداری، سونوگرافی های دوران بارداری و … از طریق شکم صورت می گیرد . برخی از بیماری ها که به راحتی با سونوگرافی شکم و لکن قابل تشخیص می باشد شامل سونوگرافی کیسه صفرا، سونوگرافی تخمدان و … است .

برای انجام هر نوع سونوگرافی بهتر است به یک مرکز سونوگرافی دقیق و مطمئن مراجعه نمایید.

جهت انجام هر کدام از خدمات سونوگرافی و همچنین رایولوژی بهتر است به یک مرکز سونوگرافی خوب مراجعه نمایید.
شماره تماس : 88553310
پیج اینستاگرام سونوگرافی دکتر سیف

هزینه سونوگرافی

تعرفه سونوگرافی سالانه به مراکز سونوگرافی اطلاع داده می شود. بهتر است به مراکز معتبر مراجعه کنید تا هزینه ذکر شده توسط سازمان بهداشت و سلامت را دریافت نمایند.

نتیجه گیری

یکی از روش های تشخیصی که تمام افراد در طی زندگی خود ممکن است حداقل یک بار آن را انجام دهند، انجام سونوگرافی می باشد. بهتر است به یک مرکز سونوگرافی خوب مراجعه نمایید تا بدون استرس و نگرانی به انجام سونوگرافی بپردازید.