بهترین سونوگرافی در خیابان ولیعصر

با افزایش ترافیک، بارها پیش آمده برای انجام کارهای روزانه خود به دنبال نزدیک ترین موقعیت به خود می باشیم. در کنار نزدیک بودن مواردی همچون کیفیت خدمات، بهترین گزینه انتخابی و … در نظر ما قطعا تاثیر می گذارد. یکی از مواردی که بارها برای همه اتفاق افتاده است که در اینترنت به دنبال آن هستند.

بهترین سونوگرافی در خیابان ولیعصر
بهترین سونوگرافی در خیابان ولیعصر

انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی

انتخاب بهترین سونوگرافی یکی از مهم ترین نکاتی است که به ویژه خانم ها باردار به ان اهمیت می دهند. سونوگرافی یک روش تشخیصی مناسب بوده که به راحتی می تواند نوع مشکل را شناسایی کند . از سونوگرافی جهت تعیین جنسیت جنین، بررسی وضعیت جسمانی جنین در ماه های مختلف و … در طی بارداری استفاده می شود . همچنین سونوگرافی کبد، سونوگرافی بیضه، سونوگرافی شکم و لگن و … نیز به منظور بررسی دقیق و تشخیص مشکلات در سایر انسان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا سونوگرافی ضرر دارد؟

در سونوگرافی از امواج صوتی جهت بررسی استفاده می شود . این نوع روش تشخیصی هیچگونه عوارضی به دنبال نداردو بنابراین اگر در موارد خاص نیاز به انجام چندین مرحله سونوگرافی شد، نیاز به نگرانی از عوارض آن نباشید.

انواع سونوگرافی بارداری

سونوگرافی NT

یکی از غربالگری در بارداری که در سه ماهه اول بارداری مورد استفاده قرار می گیرد، انجام سونوگرافی NT است. اصولا بین هفته 11 الی 13 هفته و 6 روز انجام می شود. در این سونوگرافی مایع پشت گردنی جنین مورد ارزیابی قرار داده می شود . اگر در این سونوگرافی مشکلی گزارش شود، می توان از سونوگرافی مایع آمنیوتیک جهت بررسی های دقیق تر استفاده نمود.

سونوگرافی تیروئید

برای بررسی و تشخیص تومور، وجود غدد، تومورهای توپر، محل قرار گیری غدد و … از سونوگرافی تیروئید می توان استفاده نمود. از دیگر مواردی که با این سونوگرافی بررسی می شود تشخیص ندول تیروئید می باشد.

سونوگرافی بیضه

یکی از مناسب ترین روش ها برای تشخیص سرطان، توده در بیضه مردان استفاده از سونوگرافی بیضه می باشد.

سونوگرافی کبد

کبد چرب و مشکلات موجود در آن در بسیاری از افراد وجود دارد. یکی از روش های تشخیص آن استفاده از سونوگرافی می باشد.

سونوگرافی داپلر

به منظور بررسی شریان های و همچنین ورید ها می توان از سونوگرافی داپلر کاروتید استفاده نمود.

سونوگرافی آنومالی

این سونوگرافی یکی دیگر از سونوگرافی بارداری می باشد که به منظرو بررسی دقیق از سلامت اعضای مختلف جنین استفاده می شود . با استفاده از سونوگرافی نیز می توان تعیین جنسیت جنین را مورد ارزیابی قرار داد . این سونوگرافی در هفته 18 الی 19 هفته و 6 روز قابل انجام است. اما در برخی از مراکز سونوگرافی تا هفته 22 انجام دهند.

سونوگرافی شکم

این نوع از سونوگرافی با بررسی قسمت های مختلفی شکم، می تواند بسیاری از مشکلات مانند تنبلی تخمدان، کیسه صفرا و … را می توان بررسی نمود.

جهت انجام هر کدام از خدمات سونوگرافی و همچنین رایولوژی بهتر است به یک مرکز سونوگرافی خوب مراجعه نمایید.
شماره تماس : 88553310
پیج اینستاگرام سونوگرافی دکتر سیف

نتیجه گیری

از بهترین روش های تشخیص در اکثر بیماری ها، استفاده از سونوگرافی می باشد. انتخاب یک مرکز سونوگرافی نزدیک به خود که بهترین خدمات را ارئه می دهد اهمیت فراوان دارد.