بهترین سونوگرافی در یوسف آباد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

بهترین سونوگرافی در یوسف آباد

یکی از پر اهمیت ترین موارد در هنگام جست و جوی پزشک به محل زندگی خود، سرچ تخصص همراه با لوکیشن نزدیک به محل زندگی و یا محل کار خود می باشد . این مورد بیشتر در کلان شهرهایی همچون تهران که تردد وسایل نقلیه بسیار بالا بوده و ترافیک های سنگین وجود دارد، رخ می دهد .

سونوگرافی دمتر غلامرضا سیف

بهترین مرکز سونوگرافی

انتخاب یک سونوگرافی خوب به موارد بسیاری بستگی دارد از جمله تجهیزات مناسب و تکنسین ماهر در یک محیط خلوت و قابل اعتماد برای بیمار، به دور از هرگونه عجله و با آرامش خاطر انجام گیرد .

برخی از خدمات مرکز سونوگرافی

سونوگرافی

یک روش تشخیص بدون درد که به کمک امواج صوتی امکان مشاهده و عکس برداری از قسمت های داخلی بدن را فراهم می کند. ، از این روش، جهت تشخیص و بررسی شرایط مختلف پزشکی نیز استفاده می شود، از جمله: بررسی علت درد، التهاب و عفونت ارگان های داخلی بدن، بررسی وضعیت جنین در خانم های باردار و بررسی رشد مغزی در نوزادان

سونوگرافی در دوران بارداری

در طی زمان بارداری مادر به صورت معمول می تواند چهار مرتبه سونوگرافی انجام دهد . البته ممکن است با توجه به نظر پزشک و شرایط مادر  ، سونوگرافی های بیشتری صورت بگیرد .

اولین سونوگرافی در اوایل بارداری می باشد که پزشک برای اطمینان از بارداری مادر استفاده می کند . همچنین در این سونوگرافی بارداری داخل رحم نیز مورد بررسی قرار می گیرد . تعداد جنین نیز در این مرحله مورد بررسی می شود .

سونوگرافی دوم اصولا در هفته ۱۱ تا ۱۴ صورت می گیرد ولی بهتر است بین هفته ۱۲ تا ۱۳ انجام شود . و اصولا همزمان با این بارداری درخواست غربالگری اول رو هم دارند و یا سونوگرافی NT نیز داده می شود . ( سونوگرافی nt در واقع یک بررسی از قسمت خلفی گردن جنین در زمانی که در پوزیشن مناسب قرار گرفته اندازه گیری می شود ، با این بررسی می توان مشکلات زیادی را بررسی نمود ، مانند بیماری سندروم داون که در کشور ایران کمی شایع می باشد . )

بیشتر بخوانید
سونوگرافی بارداری

سونوگرافی سوم معمولا بین هفته ۱۸ تا ۲۲ انجام می شود ولی در مقالات و تحقیقات جدید معمولا به سن پایین حدود هفته ۱۷ تا ۱۹ شده که در این زمان که می توان غربالگری دوم یا همان سونوگرافی آنومالی صورت گیرد که اعضای بدن جنین بررسی می شوند . این اندام ها شامل اندام های فوقاتی ، اندام های تحتانی ، مغز جنین ، مثانه ، کلیه ها و .. است . در این مرحله کلیت قلب را هم می توان بررسی نمود .

سونوگرافی آخر که در حدود هفته ۳۲ خواهد بود . این سونوگرافی می تواند حرکات جنین ، مقدار مایع جنین ، مقدار رشد جنین بر اساس سونوگرافی های قبل و … را می توان در این سونوگرافی را نیز بررسی کند .

سونوگرافی بیضه

در سونوگرافی بیضه از امواج صوتی برای تشخیص اندازه و خصوصیات بیضه و توده ، تشخیص اینکه توده درون بیضه می  باشد ، وجود مایع درون بیضه و یا توپر بودن آن استفاده می شود . سرطان بیضه توده ایی است توپر که داخل بیضه به وجود می آید . معمولا سونوگرافی می تواند به خوبی به تشخیص سرطان بیضه کمک کند .

یکی از روش های تصویر برداری از داخل بیضه ها سونوگرافی می باشد . این نوع سونوگرافی تصویربرداری اولتراسوند از اسکروتوم است که به صورت ویژه انجام می شود .

راه های ارتباطی با مرکز سونوگرافی دکتر سیف
شماره های تماس : 88553310  ، آدرس : تهران، یوسف آباد، خیابان فتحی شقاقی، بین چهلستون و بیستون، پلاک 74، رادیولوژی و سونوگرافی شقایق
پیج اینستاگرام سونوگرافی دکتر سیف

رادیولوژی

رادیولوژی به علمی گفته می شود که  به تصاویر برداری جهت تشخیص و گاهی درمان بیماری ها در بدن می پردازد. تنوع تکنیک های عکس برداری بسیار زیاد بوده و می توان به تکنیک های ایکس ری X-ray ، سونوگرافی، سی تی اسکن CT SCAN ، تکنیک PET و MRI اشاره کرد. رادیولوژی تداخلی می تواند در جراحی های کم تهاجمی مورد استفاده قرار گیرد، که به عنوان راهنما برای تکنولوژی عکس برداری مورد می توان استفاده نمود .

بیشتر بخوانید
تشخیص سندروم داون با سونوگرافی nt

همچنین شما می توانید تفاوت سونوگرافی ساده و دیجیتال را مطالعه نمایید .

نتیجه گیری

سونوگرافی و رادیولوژی دو مورد از مهم ترین بخش ها در مراکز سونوگرافی می باشند . انتخاب مرکز سونوگرافی خوب می تواند نقش مهمی در نتیجه آن داشته باشد . بنابراین بهتر است قبل از مرجعه به یک مرکز سونوگرافی در زمینه آن اطلاعات کافی کسب نمایید .

دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی ، سونوگرافی ، سی تی اسکن و MRI عضو انجمن رادیولوژی ایران رادیولوژی دیجیتال – OPG یا پانورکس دیجیتال ، تک دندان یا پری اپیکال و بایت وینگ دیجیتال(DDR)- سونوگرافی کالر داپلر

پاسخ

18 − هفده =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه