زمان انجام سونوگرافی آنومالی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

زمان انجام سونوگرافی آنومالی

سونوگرافی مورد استفاده در سه ماهه دوم بارداری، سونوگرافی آنومالی می باشد . با استفاده از سونوگرافی آنومالی می توان بسیاری از مشکلات جنین را مورد ارزیابی قرار داد . اما بهترین زمان انجام سونوگرافی آنومالی چه موقعی می باشد ؟

سونوگرافی آنومالی

سونوگرافی آنومالی که در سه ماهه دوم بارداری انجام می شود می تواند به بررسی تمام اعضای بدن جنین همچون دست، قلب، پا، کلیه، ستون فقرات و … می پردازیم . از این رو اهمیت سونوگرافی آنومالی جنین در بارداری بسیار زیاد است . همانند سایر روش ها، در این سونوگرافی یک ژل بر روی شکم قرار می گیرد و سپس با استفاده از پروب مخصوص سونوگرافی و انجام حرکت بر روی شکم سمت های مختلف جنین در صفحه نماش قابل مشاهده می باشد .

دلایل استفاده از سونوگرافی آنومالیی

در این سونوگرافی مشکلات فیزیکی در جنین بررسی می شود . شایان ذکر است که سونوگرافی یک روش تشخیصی بوده و بعد از مشاهده با سونوگرافی امکان بهبود وجود ندارد . در صورت وجود مشکل می توان به بررسی دقیق تر آن پرداخت .

زمان انجام سونوگرافی آنومالی

بهترین زمان برای انجام این سونوگرافی در هفته 17 الی 19 هفته و 6 روز می باشد . اما امکان انجام تا هفته 22 نیز وجود دارد .

سونوگرافی آنومالی چقدر طول می کشد ؟

برای بررسی کامل و دقیق در دوران بادراری به طور متوسط 30 دقیقه زمان نیاز می باشد که گاهی ممکن است کمی بیشتر نیز شود .

بیشتر بخوانید
سونوگرافی داپلر در بارداری ضروری است!

آیا انجام سونوگرافی آنومالی برای مادر و جنین ضرر دارد ؟

یکی از متداولترین نگرانی های مردم در هنگام مراجعه به مراکز سونوگرافی، در زمینه خطر سونوگرافی می باشد . شایان ذکر است که سونوگرافی هیچگونه خطری به همراه ندارد .

اقدامات لازم در صورت تشخیص ناهنجاری های جنین

احتمال تشخیص ناهنجاری بسیار کم می باشد اما اگر این مشکل نادر اتفاق افتاد، پدر و مادر جنین نیاز به تصمیم گیری در زمینه ختم بارداری دارند. اما اگر ناهنجاری مشاهده شده بسیار کم باشد و شدید نباشد، می توان برای بررسی های کامل به پزشک مراجعه شود تا به طور دقیق مورد ارزیابی قرار گیرد .

به منظور بررسی های دقیق در این دوره بهتر است به بهترین مرکز سونوگرافی مراجعه نمایید تا با تجهیزات مناسب و تکنسین ماهر اقدام به بررسی شرایط جنین شما نمایند.

به دلیل اهمیت بالایی تشخیص این سونوگرافی در سال های اخیر یکی سونوگرافی های ضروری در بارداری به شمار می آید .

به منظور بررسی های دقیق در این دوره بهتر است به بهترین مرکز سونوگرافی مراجعه نمایید تا با تجهیزات مناسب و تکنسین ماهر اقدام به بررسی شرایط جنین شما نمایند.
شماره های تماس با مرکز سونوگرافی دکتر سیف : 88553310
پیج اینستاگرام سونوگرافی دکتر سیف

هزینه سونوگرافی آنومالی

هزینه سونوگرافی بارداری با توجه به تعرفه های مخشص شده در نظام پزشکی و وزارت بهداشت و درمان تعیین می شود .

نتیجه گیری

انجام سونوگرافی آنومالی جزء موارد ضروری در این دوران به شمار می آید . این سونوگرافی در بین هفته ۱۸ الی ۱۹ هفته و ۴ روز انجام می شود . در این سونوگرافی تمام اندام های جنین همچون قلب، کلیه، لب ها، دست و پا و … بررسی می شود و اطلاعات بسیار مناسبی در اختیار پزشک قرار می دهد قرار می دهد .

دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی ، سونوگرافی ، سی تی اسکن و MRI عضو انجمن رادیولوژی ایران رادیولوژی دیجیتال – OPG یا پانورکس دیجیتال ، تک دندان یا پری اپیکال و بایت وینگ دیجیتال(DDR)- سونوگرافی کالر داپلر

پاسخ

4 + 10 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه