رادیولوژی دیجیتال

فهرست محتوا

رادیولوژی دیجیتال

از روش های تصویربرداری پزشکی می توان به رادیولوژی اشاره نمود .  در این روش با استفاده از تابش اشعه ایکس می توان برخی از قسمت های مورد نیاز را تصویربرداری نمود . یکی از جدیدترین روش ها ، رادیولوژی دیجیتال می باشد .

رادیولوژی دیجیتال
رادیولوژی دیجیتال

انواع رادیولوژی

رادیولوژی انواع مختلفی دارد . مانند :

رادیولوژی ساده

این روش یکی از روش های قدیمی در تهیه عکس از اجزای بدن انسان می باشد . که ممکن است کمی تهیه و آماده سازی آن طول بکشد . مدت زمان انجام آن نسبت به روش رادیولوژی دیجیتال کمتر می باشد .

رادیولوژی دیجیتال

این روش یکی از روش های جدید در رادیولوژی می باشد . در مدت زمان کمتری می توان از بدن بیمار عکس تهیه نمیود . هر چه زمان انجام تصویر برداری کوتاه تر باشد در نتیجه مقدار اشعه وارد شده به بدن بیمار نیز کمتر می باشد .

در رادیولوژی دیجیتال می توان به صورت آرشیو عکس ها را در کامپیوتر داشته باشد . این کار در روش های قدیمی امکان پذیر نمی باشد .

پزشک رادیولوژیست به راحتی می تواند به تصاویر و اطلاعات دسترسی داشته باشد . در روش های قدیم بعد از عکس برداری مدت زمانی برای آمادگی تصویر وجود داشته ولی این کار بسیار راحت تر است .

رادیولوژی رنگی

در این نوع از رادیولوژی ها مایع ای به بیمار یا تزریق می گردد و یا خورانده می شود . از رادیولوژی رنگی می توان برای تشخیص های دقیق تر استفاده نمود .

مزایای رادیولوژی دیجیتال

در ادامه مزایای رادیولوژی دیجیتال  نیست به رادیولوژی ساده مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

سرعت تهیه کردن تصاویر در این روش بیشتر می باشد .

کم بوده هزینه در رادیولوژی دیجیتال نسبت به رادیولوژی ساده

قابل دسترس بودن تصاویر برای پزشک رادیولوژیست

کیفیت بالا تصاویر تهیه شده

امکان ارسال اینترنتی تصاویر برای پزشک خود در هر نقطه از کره زمین

امکان بزرگ نمایی قسمت های مورد نظر

. جهت دریافت مشاوره از سونوگرافی دکتر سیف می توانید با شماره 88553155 – 88553310 تماس حاصل نمایید .
پیج اینستاگرام

دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی ، سونوگرافی ، سی تی اسکن و MRI عضو انجمن رادیولوژی ایران رادیولوژی دیجیتال – OPG یا پانورکس دیجیتال ، تک دندان یا پری اپیکال و بایت وینگ دیجیتال(DDR)- سونوگرافی کالر داپلر

پاسخ

دو × 5 =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه