سونوگرافی سینه

فهرست محتوا

سونوگرافی سینه

انجام سونوگرافی سینه به دلیل عوارض کم و تشخیص دقیق یکی از روش های مناسب برای تشخیص سینه به شمار می آید . اما مراحل انجام سونوگرافی به چه صورت است ؟ چه عواملی باعث ایجاد سرطان سینه می شود ؟ آیا مردان نیز به سرطان سینه مبتلا می شوند ؟ برای پاسخ به تمام سوالات خود با ادامه مطلب همراه باشید …

سونوگرافی سینه
سونوگرافی سینه

سرطان سینه

یک توده پستانی هست که بدخیم است و توانایی دست اندذازی به نقاط دیگر بدن را دارد . بنابراین در توده های خوش خیم کلمه سرطان به کار برده نمی شود .  اگر سرطان سینه به موقع تشخیص داده شود قابل درمان بوده و بیمار عمر طبیعی خواهد داشت .

چه افرادی به این بیماری مبتلا می شوند ؟

یکی از دلایل مهم در سرطان سینه ، ژنتیک می باشد . یعنی یکی از افراد نزدیک در خانواده شما این بیماری داشته باشد ممکن است شما هم به آن مبتلا شوید . اما کل دلایل متعددی برای ابتلا به سرطان وجود دارد از جمله

بالا رفتن سن

بالا رفتن هورمون استروژن

یائسگی بعد بالای 51 سال

شروع قاعدگی قبل از 13 سال

مصرف الکل و سیگار

رژیم های غذایی نامناسب

و …

علائم سرطان سینه

از علائم مهم در ابتلا به سرطان سینه می توان به وجود توده در سینه ، ترشح شدن مایع خونی و یا شفاف از سینه ، درد و خارش در سینه ، تورم در زیر بغل ، وجود جوش غیر عادی در سینه و … اشاره نمود .

البته برای تشخیص دقیق باید به پزشک مراجعه شود تا دلایل ایجاد این علائم با دقت بررسی گردد .

آیا مردان به سرطان سینه مبتلا می شوند ؟

بله ، با توجه به این که سرطان سینه بیماری از شایع ترین بیماری های رایج در بانوان است اما ممکن است آقایان نیز به آن مبتلا شوند .

سونوگرافی سینه

در سونوگرافی سینه یک ژل مایع را به سینه مراجعه کنند زده و توسط پروب سونوگرافی کشیده می شود و در مانیتور تصاویر مشاهده می نمایند . این روش یک روش بدون عارضه و درد می باشد .

دلایل انجام سونوگرافی سینه

تمام افراد تصور می کنند که سونوگرافی سینه تنها به علت بررسی سرطان سینه انجام می شود اما این باور اشتباه است و با استفاده از سونوگرافی سینه می توان به منظور بررسی قرمزی و تورم نیز انجام شود . همچنین از سونوگرافی سینه برای تشخیص کیست های داخل سینه نیز استفاده می شود .

مقالات مرتبط

سونوگرافی شکم

سونوگرافی کبد

سونوگرافی تیروئید

دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی ، سونوگرافی ، سی تی اسکن و MRI عضو انجمن رادیولوژی ایران رادیولوژی دیجیتال – OPG یا پانورکس دیجیتال ، تک دندان یا پری اپیکال و بایت وینگ دیجیتال(DDR)- سونوگرافی کالر داپلر

پاسخ

20 + هجده =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه