مزایای رادیولوژی دیجیتال

فهرست محتوا

مزایای رادیولوژی دیجیتال

رادیولوژی یکی از روش های تصویربرداری می باشد که با استفاده از اشعه ایکس انجام می شود . در این روش عکس هایی از قسمت های مختلف بدن مانند دست ، پا ، شکم و … تهیه می نماید . در ادامه مقاله مزایای رادیولوژی دیجیتال بررسی می شود .

مزایای رادیولوژی دیجیتال
مزایای رادیولوژی دیجیتال

انواع رادیولوژی

رادیولوژی انواع مختلفی دارد که با گذر زمان از نظر پیشرفت تکنولوژی دچار تغییرات زیادی شده است .

رادیولوژی ساده

رادیولوژی ساده را می توان در هر قسمت بدن استفاده نمود که در بخش استخوان ها و ارتوپدی استفاده می شود .

رادیولوژی دیجیتال

از جدیدترین رادیوگرافی ها می توان به رادیولوژی دیجیتال اشاره نمود .  که در ادامه به طور کامل مزایای آن بررسی می شود .

مزایای رادیولوژی دیجیتال

در رادیولوژی دیجیتال تصویر بر روی یک فیلم تهیه نمی شود و به صورت مستقیم به روی صفحه مانیتور مشاهده می شود .

در این روش می توان با تزریق مواد خاصی به بیمار ، تصویر برداری رنگی تهیه نماییم .

سرعت در تهیه تصویر برداری بالا است زیرا رادیولوژی های قدیم باید چند مرحله طی می شد تا تصویر تهیه شود ولی با رادیولوژی دیجیتال در همان لحظه می توانیم همان حظه اطلاعات را مشاهده نماییم .

در رادیولوژی دیجیتال هزینه بسیار می باشد .

در رادیولوژی دیجیتال می توان به صورت آرشیو عکس ها را در کامپیوتر داشته باشد . این کار در روش های قدیمی امکان پذیر نمی باشد .

پزشک رادیولوژیست به راحتی می تواند به تصاویر و اطلاعات دسترسی داشته باشد . در روش های قدیم بعد از عکس برداری مدت زمانی برای آمادگی تصویر وجود داشته ولی این کار بسیار راحت تر است .

در این روش می توانیم اطلاعات بیمار را ارسال کنیم . در روش های قدیم تنها عکس به بیمار داده می شد در صورتی که این روش امکان اراسال اطلاعات را ایجاد می کند . بنابراین بیمار تصاویر خود را می تواند حتی به مسافت های مختلف ایجاد کند .

عکس گرفته شده می تواند بر اساس سایز دلخواه ذخیره شود . بحث بزرگنمایی در این تصاویر بسیار اهمیت دارد ، زیرا با بزرگ کردن می توان مطلب مورد نظر را دقیق تر تفسیر نماییم .

پایین بودن کم بودن اشعه مصرفی  در رادیولوژی دیجیتال اهمیت بالایی دارد . اگر سرعت بالا برود در نتیجه اشعه مورد نیاز برای بیمار بسیار کمتر می شود .

کیف بالای تصاویر در رادیولوژی دیجیتال بسیار بهتر است .

  مرکز سونوگرافی شقایق جز بهترین مرکز سونوگرافی در تهران می باشد . استفاده از جدیدترین دستگاه در هنگام تشخیص تعیین جنسیت ، دقیق ترین نتیجه را بیان می کنند .شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره 88553155 – 88553310  تماس حاصل نمایید .

دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی ، سونوگرافی ، سی تی اسکن و MRI عضو انجمن رادیولوژی ایران رادیولوژی دیجیتال – OPG یا پانورکس دیجیتال ، تک دندان یا پری اپیکال و بایت وینگ دیجیتال(DDR)- سونوگرافی کالر داپلر

پاسخ

دو × سه =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه