بهترین زمان برای سونوگرافی پستان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

بهترین زمان برای سونوگرافی پستان

سونوگرافی پستان یکی از بهترین روش های تشخیص مشکلات در پستان بانوان به شمار می آید . این روش یکی از بهترین روش های تشخیصی بوده و در زمینه درمان استفاده نمی شود . به راحتی می توان با استفاده از آن کیست، توده های خوشیم و بدخیم، انواع سرطان ها و … را به خوب تشخیص داد .

آیا سونوگرافی ضرر دارد ؟

بهترین زمان برای سونوگرافی پستان چه موقعی است ؟

آیا سونوگرافی پستان عوارض دارد ؟

سونوگرافی پستان

سونوگرافی پستان یکی از روش های تصویر برداری می باشد که با استفاده از امواج صوتی می توان مشکلات آن را بررسی نمود . با این روش پزشک در زمینه تشخیص مشکلات پستان اطلاعات بسیار خوبی کسب می کند . همچنین می توان در زمینه مشاهده روند یک مشکل در پستان از سونوگرافی های متعدد در زمان های خاص استفاده شود . اصولا سونوگرافی پستان بعد از مشاهده یک ماموگرافی پستان مشکوک انجام می شود .

مراحل سونوگرافی پستان

ممکن است سونوگرافی پستان را به عنوان تشخیص قطعی یک مشکل، بخشی از موارد لازم در هنگام بستری شدن در بیمارستان، چکاپ دروه ای و …  انجام دهید . روش انجام آزمایش ممکن است بسته به شرایط شما و شیوه های ارائه دهنده خدمات شما متفاوت باشد. اما به طور کلی پزشک شما ابتدا ژل مخصوص بر روی پستان قرار می دهدد و سپس با استفاده از پروپ مخصوص اقدام به حرکت رفت و برگشتی نموده تا تمام موارد را بررسی نماید . با استفاده از امواج صوتی، تصاویر داخل پستان بر روی مانیتور نمایش داده می شود .

بیشتر بخوانید
ماموگرافی پستان

دلایل استفاده از سونوگرافی پستان

انجام سونوگرافی پستان اصولا برای بررسی مشکلات پستان انجام می شود و این به معنای آن نیست که حتما شما یک مشکل در پستان خود دارد . سونوگرافی پستان برای تشخیص صورت می گیرد تا اگر مشکلی در پستان وجود داشته باشد سریع بررسی داده شده و به درمان آن پرداخته شود .

خطرات سونوگرافی پستان چیست؟

سونوگرافی سینه همانطور که اشاره شد، هیچ خطری به همراه ندارد بنابراین بدون هیچ گونه استرس می توانید از این روش به منظور بررسی پستان خود استفاده کنید .

چگونه می توانم برای سونوگرافی پستان آماده شوم؟

  • در صورتی که ماموگرافی پستان و یا آزمایش و سونوگرافی از قبل انجام داده اید، بهتر است همراه خود داشته باشید .
  • از لوسیون،پودر و یا سایر موارد بر روی پستان خود استفاده نکنید .
  • لباس های تنگ نپوشید و از لباس های استفاده کنید در آن کاملا راحت هستید.
  • سایر نکاتی که به شما اطلاع داده می شود را انجام دهید .

زمان استفاده از سونوگرافی پستان

با توجه به نوع مشکل، در هر زمانی می توان اقدام به انجام سونوگرافی نمود . اگر نیاز به انجام در دوره خاص مانند دوران قاعدگی باشد، پزشک حتما اطلاع خواهد داد .

امکان انجام سونوگرافی در بارداری وجود دارد؟

بله، انجام سونوگرافی در دوران بارداری نیز امکان پذیر می باشد . زیرا در این روش از اشعه استفاده نشده و تنها با استفاده از امواج صوتی تصویربرداری از پستان صورت می گیرد .

راه های ارتباطی با مرکز سونوگرافی دکتر سیف
شماره های تماس : 88553310
پیج اینستاگرام سونوگرافی دکتر سیف

نتیجه گیری

یکی از بهترین روش های تشخیص مشکلات و بیماری های پستان، انجام سونوگرافی پستان است . در زمینه زمان انجام این سونوگرافی می توانید با پزشک خود مشورت نمایید . انجام سونوگرافی هیچ عوارضی ندارد و همچنین می توان آن را در دوران بارداری نیز انجام داد .

دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی ، سونوگرافی ، سی تی اسکن و MRI عضو انجمن رادیولوژی ایران رادیولوژی دیجیتال – OPG یا پانورکس دیجیتال ، تک دندان یا پری اپیکال و بایت وینگ دیجیتال(DDR)- سونوگرافی کالر داپلر

پاسخ

شانزده + 16 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه