بهترین سونوگرافی در تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

بهترین سونوگرافی در تهران

سونوگرافی چیست و چه کاربردی دارد ؟ سونوگرافی یکی از روش های تشخیص بیماری و چک کردن اندام های  درونی بدن انسان مانند رگ های خونی، کلیه ها، کبد و دیگر اعضای بدن می باشد که با استفاده از این نوع امواج صوتی با فرکانس بالا می توان ساختارهای داخلی بدنتان را تصویر برداری کرد.

فراموش نکنید که در هنگام کار با این دستگاه نیاز به یک تکنسین و پزشک متخصص می باشد که با قرار دادن و حرکت مبدل بر روی بخشی از بافت بدن توسط امواج صوتی تصویربرداری را انجام دهد  و این مبدل محرک بخشی از امواجی که پشت سر می گذارد را تصویربرداری کند و تصویری از امواج صوتی ایجاد شده را در اختیارتان قرار می دهد. برای انجام این فعالیت بهتر است به بهترین سونوگرافی در یوسف آباد مراجعه کنید و با خیال راحت و مطمئن سونوگرافی انجام دهید.

کاربرد سونوگرافی

1- بررسی و تشخیص آسیب های بدن

2- بررسی اندام های داخلی بدن به هنگام وجود درد، تورم و عفونت

3- تصویربرداری از اندام های داخلی بدن مانند :

– طحال ، کیسه صفرا ، کبد ، پانکراس ، کلیه ها ، مثانه ، رحم ، تخمدان ، چشم ، مغز و لگن و ستون فقرات نوزادان ، توده های پستانی، بیضه ها ، بافت نرم پستان و غدد تیروئید و …

انواع سونوگرافی

سونوگرافی NT

در این سونوگرافی می توان مایع پشن گردن جنین را بررسی نمود ، در سونوگرافی NT مشکلاتی مانند سندروم داون تشخیص داده می شود . این سونوگرافی در بین هفته 11 تا 14 انجام می شود ، ولی بهتر است بین هفته 12 تا 14 صورت بگیرد .

بیشتر بخوانید
مزایای سونوگرافی ترانس واژینال

سونوگرافی تیروئید

انجام سونوگرافی تیروئید برای تشخیص تومورهای توپر  ، محل قرار گیری غدد تیروئید که در گردن قرار دارد و یا داخل سینه و … می باشد ، پرداخته می شود .

باید توجه داشته باشید که در زمان انجام سونوگرافی تیروئید نباید به هیچ عنوان صحبت کنید . در صورتی که گردنبد و یا گیره سر دارد قبل از سونوگرافی از خود جدا کنید

سونوگرافی بیضه

سونوگرافی بیضه یکی از روش های مناسب برای تشخیص اندازه در بیضه ، بررسی توده های بیضه ، بررسی مایع درون بیضه و … می باشد . در واقع می توان با استفاده از سونوگرافی بیضه به تشخیص سرطان بیضه پرداخت .

سونوگرافی کبد

کبد چرب یکی از بیماری های شایع در چند سال گذشته می باشد ، این بیماری به علت شیوه اشتباه در زندگی افراد ایجاد شده است . بهترین روش تشخیص کبد چرب سونوگرافی کبد می باشد . سونوگرافی کبد برای تشخیص چرب می تواند میزان ابتلا به بیماری را نیز اطلاع دهد .

سونوگرافی داپلر

سونوگرافی داپلر در واقع برای بررسی شریان و ورید ها می باشد . در واقع شریان به عروقی که خون را از سمت قلب ها به سمت اندام های بدن انتقال می دهند می گویند . به عروقی که خون را از اندام ها به سمت قلب باز می گردانند ورید گفته می شود . بنابراین انجام سونوگرافی رنگی داپلر می تواند در بسیاری از موارد کاربرد داشته باشد .

سونوگرافی واژینال

این سونوگرافی از راه واژن است که برای معاینه دستگاه تناسلی زنان استفاده می شود، این تصویربرداری بگونه ایی معاینه داخلی اعضای بدن نیز به حساب می آید که شامل : معاینه رحم، دستگاه تناسلی، دهانه رحم و واژن و تخمدان و … می باشد.

سونوگرافی شقایق یکی از بهترین مراکز سونوگرافی می باشد . جهت دریافت مشاوره و پرسیدن سوال در این زمینه می توانید با شماره 88553155 – 88553310 تماس حاصل نمایید .
پیج اینستاگرام

اقدامات قبل از انجام سونوگرافی

– پوشیدن لباس و شلوار راحت و مناسب

بیشتر بخوانید
غربالگری سه ماهه دوم بارداری

– پرهیز از حمل جواهرات و …
– گاهی برای تصویربرداری نیاز به پر بودن مثانه است و نوشیدن چند لیوان آب از واجبات.

– از خوردن نوشیدنی های گازدار خودداری کنید، چرا که گاز داخل معده مانع دید می شود.

– خوردن مایعات نامناسب در صورت وجود بیماری هایی مانند دیابت و … توصیه نمی شود.

– در صورتی که سونوگرافی باید در زمان ناشتایی انجام شود از خوردن غذا 6 الی 8 ساعت قبل پرهیز کنید و حتما از غذاهای چرب و نفاخ نیز میل نکنید.

– اگر توصیه سونوگرافی ناشتا شده است از نخوردن داروها در ساعت مقرر همیشگی  اجتناب کنید.

– وجود مو برروی محل مورد نظر سونوگرافی مشکلی ایجاد نمی کند مگر آنکه تراکم مو در آن ناحیه بسیار زیاد باشد که درصورت تراشیدن مو کارتان دقیق تر انجام می شود.

– میل کردن مایعات غیر چرب در صورت سونوگرافی ناشتا بلامانع است.

اقدامات قبل از انجام سونوگرافی های خاص در بهترین سونوگرافی تهران

– سونوگرافی مثانه، کلیه ها و مجاری ادراری و پروستات باید با مثانه پر انجام شود.

– سونوگرافی رحم و تخمدان باید با مثانه پر انجام شود.

– سونوگرافی در سه ماهه اول بارداری باید با مثانه پر انجام شود.

– سونوگرافی بارداری و غربالگری اول و NT با مثانه نیمه پر و ناشتا باشد.

-سونوگرافی بارداری و بیوفیزیکال پروفایل باید مایعات شیرین خورده شود.

-سونوگرافی کبد و کیسه صفرا و مجاری صفراوی و شکم باید ناشتا انجام شود.

-سونوگرافی کالر داپلر عروق کلیوی و عروق شکمی نیز باید ناشتا انجام شود.

هزینه سونوگرافی

هزینه انجام سونوگرافی بستگی به پزشک متخصص و محدوده جغرافیایی مرکز سونوگرافی و خیلی عوامل دیگر دارد که نمی شود هزینه و قیمتی ثابت برای آن در نظر گرفته شود. برای انجام سونوگرافی می توانید به بهترین سونوگرافی در تهران  مراجعه کنید.

دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی ، سونوگرافی ، سی تی اسکن و MRI عضو انجمن رادیولوژی ایران رادیولوژی دیجیتال – OPG یا پانورکس دیجیتال ، تک دندان یا پری اپیکال و بایت وینگ دیجیتال(DDR)- سونوگرافی کالر داپلر

پاسخ

ده + شانزده =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه