ضرورت سونوگرافی بارداری

فهرست محتوا

ضرورت سونوگرافی بارداری

یکی از مراحلی که مادران در دروان بارداری انجام می دهند ، سونوگرافی های بارداری می باشد . اما ضرورت سونوگرافی بارداری چیست ؟ چه زمانی باید انجام شود ؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

ضرورت سونوگرافی بارداری
ضرورت سونوگرافی بارداری

سونوگرافی بارداری چیست؟

سونوگرافی یکی از روش های تشخیصی می باشد که به دلایل مهمی انجام می شود ، از جمله برای اطمینان از بارداری ، بررسی تعداد جنین ، بررسی بارداری خارج از رحم ، بررسی ضربان قلب جنین و … انجام می شود . برای بررسی هر یکی از موارد مورد نیاز باید سونوگرافی در دوره مشخص انجام شود .

انجام سونوگرافی بارداری برای چه افرادی مناسب می باشد ؟

برای اطلاع پزشک از روند بارداری باید برخی آزمایش ها و سونوگرافی ها انجام شود  . همانطور که در مقاله سونوگرافی بارداری اشاره شد ، انجام 4 مرحله سونوگرافی برای مادران مناسب می باشد . اما ممکن است برخی از افراد به دلیل وجود مشکل احتمالی نیاز به بررسی های بیشتری داشته باشد . در این صورت ممکن است سونوگرافی nt انجام شود .  ( در رابطه با سونوگرافی NT باید به این نکته توجه نمود که بررسي بين هفته هاي ١١ تا ١٤ مي باشد با اين حال بهترين زمان براي اين بررسي و غربالگري سه ماهه اول ترجيحا بين هفته هاي ١٢ تا ١٣ بهتر ِ چون ميتواند دقيق تر می باشد )

مراحل انجام سونوگرافی بارداری

در هنگام مراجعه ابتدا پزشک کمی ژل مخصوص بر روی شکم مادر مالیده و سپس با استفاده از پروپ حرکت به روی شکم انجام می دهد . در این صورت است که تصویر در نمایشگر نمایان می شود .

سونوگرافی سه ماهه اول بارداری

این نوع سونوگرافی به طور معمول در هفته 6 تا 9 انجام می شود و می توان برای اطمینان از بارداری ، مشخص نمودن زمان تقریبی زایمان ، بررسی سن و قد و جنسیت جنین  و … استفاده نمود .

سونوگرافی سه ماهه دوم بارداری

در سونوگرافی سه ماهه دوم بارداری که به عنوان سونوگرافی آنومالی نیز شناخته می شود بین هفته 18 تا 22 می باشد  که می توان بررسی کلی جنین ، بررسی شرایط مادر، بررسی اندازه جفت ، بررسی مایع آمنیوتیک و … انجام داد .

ضرورت سونوگرافی بارداری

ایجاد اطمینان برای بارداری

برای بررسی سن و رشد کودک شما

برای بررسی ضربان قلب کودک، تن ماهی، حرکت و توسعه کلی

برای بررسی تعداد جنین ( دو قلو و یا چند قلو بودن )

بررسی نقص جنین

و …

سونوگرافی دکتر سیف یکی از بهترین مراکز سونوگرافی می باشد . جهت دریافت مشاوره می توانید با شماره 88553155 – 88553310 تماس حاصل نمایید .
پیج اینستاگرام
آدرس سونوگرافی شقایق : تهران، یوسف آباد، خیابان فتحی شقاقی، بین چهلستون و بیستون، پلاک 74، رادیولوژی و سونوگرافی شقایق

دکتر غلامرضا سیف

متخصص رادیولوژی ، سونوگرافی ، سی تی اسکن و MRI عضو انجمن رادیولوژی ایران رادیولوژی دیجیتال – OPG یا پانورکس دیجیتال ، تک دندان یا پری اپیکال و بایت وینگ دیجیتال(DDR)- سونوگرافی کالر داپلر

پاسخ

6 + 19 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه